Gizlilik ve Güvenlik Politikası

  • Ana Sayfa
  • /
  • Gizlilik Ve Güvenlik Politikası

Sitenin ve mobil uygulamanın genel kullanım şartları,bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin islerboya.com.tr ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesi kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartlarınsizin için uygun olmaması halinde lütfen islerboya.com.tr sitesini ya da web sitesinı kullanmayınız. Siteyi ya da mobil uygulamayıkullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalardayazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. işbu site ve siteuzantısında ya da mobil uygulamada mevcut her tür hizmet, ürün, kullanmakoşulları ile sitede ya da mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden birihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurmahakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede ya da mobil uygulamada yayıntarihinde yürürlüğe girer. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti., kullanıcılarına siteye ya da İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ninweb sitesina her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiyeetmektedir. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

1.Kullanım ve Gizlilik Kuralları islerboya.com.tr’nin tüm üyelerine açıktır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin siteye da mobil uygulama kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar.

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi,

1.b. Site ya da islerboya.com.tr mobil uygulama içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirlediklerikullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya dakuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişilertarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcısorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IPadresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgilerikullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamazveya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

1.d. Sitenin ya da mobil uygulamanın güvenliğini tehdit edecek, sitenin, mobil uygulamanın ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

2.İçerik Kullanımı

2.a. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti., bu internet sitesi ve mobil uygulamanıngenel görünüm ve dizaynı ile internet sitesinde ile mobil uygulamadaki tümbilgi, resim, İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. markası ve diğer markalar, islerboya.com.tr alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı,elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler,bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli dedahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyethaklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internetsitesinde veya mobil uygulamada bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadanve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez,kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz,başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya dadağıtılamaz. Internet sitesinin veya mobil uygulamanın bütünü veya bir kısmıbaşka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketlerhukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

2.b. islerboya.com.tr’a ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesina iletilen tüm eleştirilerin hakkı İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ye aittir, istenildiği taktirde İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.

3. Sorumluluklar

3.a. islerboya.com.tr'u ve mobil uygulamayı ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin ve mobil uygulamanın kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve islerboya.com.tr’u geliştirmektir.

3.b. Kullanıcı, islerboya.com.tr sitesi ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ninweb sitesi hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk TicaretKanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunmasıile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası,diğer ilgili mevzuat hükümleri ile islerboya.com.tr’nin internet sitesi ve mobiluygulama üzerinden hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuruve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

3.c. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin islerboya.com.tr'uve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesinı kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcıhareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlaryükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki,cezai sorumluluğu kabul eder.

3.d. islerboya.com.tr ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesi ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

3.e. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından islerboya.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğinibitiren kullanıcının siteye ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesina girişyetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşüolmadığını kabul eder. islerboya.com.tr ya da kullanıcının kendisitarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silipsilmeme kararı İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

3.f. Bu internet sitesi ve web sitesi İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ninkontrolü altında olmayan başka internet sitelerinde bağlantı veya referansiçerebilir. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti., bu sitelerin içeriklere veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

3.g. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin, kullanıcı tarafından siteye ya damobil uygulamaya kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafındangüncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğeriletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğeryollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarlakullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

3.h. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklıkurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

3.i. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini vegizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genelpolitikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılımsözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisihakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmişolduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.'nin uğrayacağı hertürlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin, Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

4.Hizmet Sürekliliği

4.a İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.'nin her zaman herhangi bir gerekçegöstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarakdurdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcıişbu hakkı kabul eder. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti., herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, islerboya.com.tr'da yayınlandığıandan itibaren geçerli olacak ve islerboya.com.tr sitesinin veya İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’ninmobil uygulama hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmişkullanım şartlarına bağlı olacaktır.İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri islerboya.com.tr sitesine ya da web sitesina göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

4.b Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı yada sipariş verdiği andan itibaren islerboya.com.tr sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

5.Gizlilik Politikası
islerboya.com.tr, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi üyelik işlemi sırasında (İsim, yaş, e-posta, vb.) talep etmektedir. islerboya.com.tr'da toplanan bu veriler; kampanya çalışmaları ya da profilinize yönelik özel promosyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için islerboya.com.tr bünyesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgileriniz haricinde; sitede ya da mobil uygulama üzerinden yapmış olduğunuz işlemlere ait istatistiksel veriler islerboya.com.tr tarafından analiz edilmekte ve saklanmaktadır. İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti., üyelik formlarından topladığıbilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncüşahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçlakullanmamakta ve de satmamaktadır. Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarcatalep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğinceaçıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlaraaçıklanacaktır.Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, sitedenalışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde islerboya.com.tr ve İşler Boya Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin web sitesi veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin islerboya.com.tr ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız ya da telefonunuz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.Bizlere her zaman aşağıda belirtilen iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşabilirsiniz. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadecemüşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. islerboya.com.tr’dan gönderilen maillerin alt kısmında bulunan “Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak, ya da site üzerinden "Hesabım" bölümünde bulunan "Üyelik Bilgileri Güncelleme" alanında "Reklam ve duyuru e-postalarını almak istiyorum"seçeneğini boş bırakarak mail gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.

İŞLER BOYA
info@islerboya.com.tr